«Десятка» без нагород

Українським максимумом на етапі «Діамантової ліги» в Монако стало лише четверте місце, до чого важко звикнути, адже раніше ми постійно відзначалися медалями.

ДІВЧАТА
Потрійний стрибок у жінок приніс нам велике розчарування на липневій світовій першості, коли Марина Бех-Романчук, посіла аж одинадцяту сходинку, показавши стрибок медального рівня. На жаль, фантастична спроба українки під 15 метрів була знищена мінімальним заступом, тому існували приємні підозри, що наша землячка зможе реабілітуватися на «діамантових» змаганнях. Шкода, та на відомій арені імені принца Луї II Марина жодного разу не була близькою до чемпіонського результату, а показник 14,59 м дозволив розташуватися одразу після медальної зони, всередині якої дівчата стрибали саме під 15 метрів, а неперевершена Юлімар Рохас навіть один сантиметр додала до гросмейстерського досягнення.
Тому Бех-Романчук змогла похвалитися лише особистим рекордом, який вдалося поліпшити на п’ять сантиметрів. Як так? Адже на першому етапі «Діамантової ліги» в Досі українка стрибнула на 14,73 м?.. Так і було, однак в травні змагання на катарському стадіоні супроводжувалися сильними поривами вітру, які перевищували норму. В таких кліматичних умовах результати фіксуються лише для розподілу місць за результатами змагань, а ось особисті показники не вважаються легітимними з точки зору глобальних статистичних висновків.
Також не дуже приємним місцем обмежилася Вікторія Ткачук на дистанції 400 метрів з бар’єрами, а потім фінішувала інша українка Анна Рижикова. Нашій найуспішнішій спортсменці не вистачило 0,14 секунди, аби дотягнутися до п’єдесталу пошани. А саме на медальний результат ми розраховували, адже в Монако не приїхали усі медалістки чемпіонату світу: Сінді Маклафлін (США), Фемке Бол (Нідерла нди), Даліла Мухаммад (США). Їхні місця у призовій трійці посіли дві представниці Ямайки та дівчина з Панами.

ХЛОПЕЦЬ
Чоловічі стрибки у довжину відзначилися наявністю усіх призерів світової першості, а нагороди минулого місяця взяли Мутаз Есса Баршим, Сан Хек Ву та Андрій Проценко. На жаль, українець, який нещодавно стрибав 2,33 м, не зумів в Монако навіть 2,25 м подолати, причому вкрай низький результат також показав олімпійський чемпіон Токіо-2022 Джанмарко Тамбері. Тому вакантну третю сходинку посів Хаміш Керр, а «золото» розіграли хлопці з Катару та Південної Кореї. Вони без проблем брали висоти, але 2,32 м ніхто не подолав. Маючи однакові результати навіть за спробами, Баршим та Сан Хек Ву були змушені виконувати додаткові стрибки до першої помилки. Вже виснажені атлети 2,30 м не подолали, Мутаз 2,28 м взяв, а от кореєць цього не зробив.
Ми ж вперше у поточній кампанії залишилися без медалей! На дев’яти попередніх етапах «Діамантової ліги» українки брали мінімум по одній нагороді, а інколи навіть чотири п’єдестали пошани були реальністю. Сумарно ми вже набрали 19 медалей (4-9-6), а детальний розподіл нагород виглядає наступним чином: Доха (Катар) – 1 (0-1-0), Бірмінгем (Великобританія) – 3 (0-2-1), Юджин (США) – 1 (1-0-0), Рабат (Марокко) – 2 (1-1-0), Рим (Італія) – 2 (1-0-1), Осло (Норвегія) – 1 (0-1-0), Париж (Франція) – 3 (1-1-1), Стокгольм (Швеція) – 4 (0-2-2), Хожув (Польща) – 2 (0-1-1).
Попереду ще два етапи легкоатлетичної серії в Лозанні (26 серпня) та Брюсселі (2 вересня). Після цього відбудеться фінальна сесія «Діамантової ліги» в Цюріху (7–8 вересня), де наші представниці обов’язково будуть! Завчасно треба сказати, що про фінал вже можуть не хвилюватися: Рижикова, Ткачук, Бех-Романчук (лише стрибки у довжину), Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко (обидві – стрибки у висоту). Однак ми розраховуємо ще на два чи три місця у великому швейцарському фіналі.

Петро ЛУЦЕНКО

10-й етап. Монте-Карло (Монако)
10.08.2022
Жінки
400 м з/б
1. Рашелл Клейтон (Ямайка) 53,33
2. Жанів Расселл (Ямайка) 53,52
3. Джіанна Вудруф (Панама) 54,13
…4. Вікторія Ткачук (Україна) 54,27
…5. Анна Рижикова (Україна) 54,53
Потрійний стрибок
1. Юлімар Рохас (Венесуела) 15,01
2. Шаніка Рікеттс (Ямайка) 14,91
3. Торі Франклін (США) 14,86
…4. Марина Бех-Романчук (Україна) 14,59