5-й тур
Вперше у поточній першості українські команди елітного дивізіону змогли провести протягом календарного вікенду усі матчі, не залишаючи частину змагальної програми на понеділок. Така можливість з’явилася після тритижневої відпустки в нашому клубному футболі, але передусім доведеться говорити про інші можливості…
30 вересня
«ВЕРЕС» (Рівне) – «РУХ» (Львів) – 2:2 (2:1)
Голи: Дахновський (9), Таллес (26), Кльоц (31), Дідик (53).
«МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) – «КОЛОС» (Ковалівка) – 2:0 (2:0)
Голи: Мартинюк (10, з пенальті), Р. Русин (30).
Вилучення: Капінус (23, зрив очевидної гольової можливості).
1 жовтня
«ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 0:1 (0:1)
Гол: Олійник (34).
Вилучення: Пердута (71, зрив очевидної гольової можливості).
2 жовтня
«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – «ОЛЕКСАНДРІЯ» – 1:2 (0:0)
Голи: Мірошниченко (71), Брагару (78), Ковалець (83).
Вилучення: Непогодов (48, зрив очевидної гольової можливості).
«ЗОРЯ» (Луганськ) – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 2:2 (2:1)
Голи: Хобленко (10, з пенальті), Кірюханцев (17, 28), Н. Волошин (66).
ПЕРЕМОГА ВДЕСЯТЬОХ
Особливістю п’ятої ігрової сесії стали червоні картки, причому переважно минулий тиждень відзначився не грубістю, а необхідними фолами тактичного характеру, на що арбітри реагували червоними картками. При цьому не вдалося уникнути одного дуже суперечливого рішення, на яке зважився Юрій Іванов, кваліфікація якого неодноразово викликала сумніви, але він продовжує працювати в Прем’єр-лізі. Варто нагадати, що вершиною некомпетентності (чи чогось іншого) став інцидент у грі Першої ліги-2017/18 «Геліос» – «Полтава». Тоді господарі поля напрацювали на пенальті, коли гравець полтавської команди захистив свої ворота рукою, зробивши жест настільки очевидно, що це помітили навіть на Сатурні. Але не помітив Іванов, який через кілька місяців отримав підвищення, розпочавши роботу в елітному дивізіоні.
Тепер повернемося до сьогодення – до зустрічі на «Олімпійському». В середині першого тайму Дмитро Капінус відверто завалив на газон Сергія Болбата, готуючись отримати закономірну жовту картку, однак Іванов дістав червоний прямокутник. Думки про попередження народилися, оскільки паралельним курсом рухалися захисники харківської команди, один з яких точно міг наздогнати хавбека «Колоса». Однак арбітр у цьому моменті побачив або захотів побачити зрив очевидної гольової можливості. Дивна ситуація…
Однак справедливість все ж стала лейтмотивом зустрічі, оскільки перемогу здобув «Металіст 1925», що дозволило уникнути великого суддівського скандалу. Добре, що Іванов хоч на початку зустрічі був уважним, коли Павло Оріховський відверто потягнув за футболку Ярослава Мартинюка, перед яким були лише порожні ворота та м’яч на нозі. До речі, а це хіба не зрив очевидної гольової можливості?.. Ну, нехай не зрив… Пенальті дав – то й добре, а з одинадцяти метрів забив сам Мартинюк. Євген Волинець вгадав напрямок удару, однак дотягнутися до «кулі» не зміг.
Другий гол господарі поля організували вже вдесятьох, коли знову допоміг стандарт – менш очевидний, аніж пенальті. Артем Габелок від кутового прапорця знайшов голову Андрія Борячука, а той вдало продовжив політ м’яча на дальню штангу, куди встиг прибігти Ростислав Русин. Не даремно хлопці працювали на тренуваннях, відпрацьовуючи саме такий розіграш кутового удару, та все ж треба відзначити, що «Колосу» не пощастило, адже після передачі Борячука м’яч дуже вдало для суперника зачепив капітана, тому неофіційним автором асиста став Вадим Мілько.
А що ж нещодавній лідер чемпіонату? «Колос» у п’ятницю відверто розчарував, не створивши жодного нормального шансу для взяття воріт. Навіть в другому таймі, коли була можливість зробити певні висновки, господарі мовчали. Взагалі не було відчуття, що хтось тут грає вдесятьох… Відзначити варто лише удар Оріховського зі штрафного, але реабілітуватися Павлу завадив Олег Мозіль.
ПОВЕРНЕННЯ НА «АВАНГАРД»
Останній день вересня запам’ятався результативною нічиєю «Вереса» та «Руха», на грі яких дуже не вистачало вболівальників. Звісно, щодо цього у нас немає ілюзій ще з 24 лютого, однак саме в Рівному хотілося побачити глядачів, адже «червоно-чорні» на рідному «Авангарді» зіграли вперше за останні п’ять років. Увесь цей час тривала реконструкція домашнього стадіону, що формально розпочалася ще влітку 2017 року, хоча реально роботи стартували в 2019-му. Перед закриттям арени «Верес» в рідному місті зіграв внічию з «Черкаським Дніпром» ще в рамках Першої ліги (0:0), а перша гра після повернення на «Авангард» також завершилася паритетом, однак вже результативним.
Важливо, що нічия була не лише результативною, а й закономірною, оскільки до перерви краще грали господарі поля, а другий тайм впевненіше провели гості. У складі львівської бригади знову результативними діями запам’ятався Таллес, який спочатку вдало зіграв на добиванні, коли Богдан Когут зреагував на «постріл» Юрія Климчука. А потім бразилець знайшов голову Романа Дідика, який зафіксував результат 2:2. Голи підопічних Юрія Вірта теж не народилися на рівному місці, а на схвальні відгуки за влучний удар з меж штрафної площі заслуговує Віталій Дахновський (результативна передача в активі Романа Гагуна). Потім досвідченого Юрія Паньківа зміг обдурити Дмитро Кльоц, адже воротар сподівався на подачу зі стандарту, а хавбек якісно вдарив під перекладину.
Як тур розпочався – так і завершився. Ще одну нічию за рахунком 2:2 сформували «Зоря» та «Кривбас». Криворізький клуб до звітної зустрічі підійшов без забитих м’ячів, але швидко вирішити «суху» проблему вдалося на динамівській арені імені Валерія Лобановського. Трохи допоміг гостям воротар «Зорі» Дмитро Мацапура, який поклав на газон Микиту Татаркова, а пенальті реалізував Олексій Хобленко.
«Зоря» відповіла на таку зухвалість двома голами свого новачка Ігоря Кірюханцева, якому забити в порожні ворота допоміг Сергій Булеца, а потім ще один новий футболіст луганського колективу Євген Шахов дозволив партнеру вдало провести побачення з голкіпером. Закрити поєдинок ще до перерви міг Назарій Русин, якому ідеальний пас віддав Крістіан, однак форвард примудрився не влучити в ворота з кількох метрів. Зате все правильно у схожій ситуації зробив Назар Волошин, який добив м’яч у ворота, тому робота Мацапури після «пострілу» Максима Задераки виявилася марною.
Тепер повертаємося до зриву очевидних гольових можливостей, одна з яких не завадила «Ворсклі» здобути першу перемогу у поточному чемпіонаті. Звитягу полтавцям приніс Денис Олійник, якому бездоганний пас віддав Руслан Степанюк. А вдесятьох свою команду залишив Ігор Пердута, який не дозволив Володимиру Одарюку вийти на самотнього воротаря. Як виявилося потім, капітан «біло-зелених» прийняв правильне рішення, а «Інгулець» скористатися кадровою перевагою не зміг.
«Олександрія» подібним шансом скористалася. Неприємно своїх одноклубників здивував Дмитро Непогодов, який зіграв рукою за межами штрафної площі, реагуючи на удар Олег Кожушка. Зате забив Денис Мірошниченко, скориставшись невдалим ударом Вікентія Волошина та рикошетом від ноги Максима Третьякова. Усі ці хлопці з’явилися на полі з лави для запасних, а пізніше про себе нагадав Кирило Ковалець, який також не грав з перших хвилин. Хавбеку допоміг Волошин, причому це вже був не збіг обставин, а якісна комбінація! Не врятував одеситів від поразки якісний удар Максима Брагару, а також без перемог продовжують йти «Інгулець» та «Кривбас».
Володимир СТАХІВ