Збірна України з хокею стартувала на чемпіонаті світу у дивізіоні 1А. У перших двох матчах українські хокеїсти тільки у серії післяматчевих булітів визначали переможця у протистоянні з командами Великобританії та Італії. Хокейна лотерея відбулася для наших гравців з перемінним успіхом.
Фаворитами дивізіону 1А у боротьбі за дві путівки до елітної ліги світового хокею фахівці заздалегідь вважали збірні Великобританії, Італії та Польщі. З двома першими із них українська національна команда зустрілася вже в перших двох турах турніру. Також конкурентами нашої збірної по групі також є хокейні колективи Румунії і Японії. Дві найкращі команди отримають право наступного сезону грати у найвищому хокейному дивізіоні.
Нашим стартовим суперником стала збірна Великої Британії, яка минулого року вилетіла з еліти.
УКРАЇНА –
ВЕЛИКОБРИТАНІЯ
Перший період наша команда почала впевненіше за суперника, але трансформувати свою перевагу в голи не вдавалося, зазначає прес-служба ФХУ. Натомість британці закинули зі свого четвертого кидка у матчі: Альбер вдало накинув від синьої лінії, а Воллер зробив результативне підставлення на п’ятачку.
На початку другого періоду супернику вдалося вдруге схожим чином переграти нашого 18-річного воротаря-дебютанта Левшина. Цього разу результативним підставленням відзначився Перліні.
Перший гол збірної України на чемпіонаті світу стався на 26-й хвилині гри. Денискін розрізною передачею вивів Захарова віч-на-віч із голкіпером, і Віктор переграв Баунса. Зрівняти рахунок нашій збірній допомогла більшість. Уже за підсумками двох хвилин активної гри 5 на 4 ми створили атаку 3 в 2, у якій останній пас Фадєєва вивів Трахта на максимально зручну позицію для кидка – Данїїл не схибив.
Довершив наш камбек із 0:2 у третьому періоді Бородай, який власноруч створив собі момент, вигравши боротьбу в суперника під бортом. Точний кидок над щитком воротаря вперше в матчі вивів збірну України вперед. За декілька хвилин Лейк переправив шайбу в наші ворота, але зробив це по-футбольному – гол ковзаном судді скасували.
Втім, британцям таки вдалося вирівняти рахунок на табло: точний кидок із дуже гострого кута виконав О’Коннор. Ця шайба перевела гру в овертайм, а згодом – і в серію булітів. У серії післяматчевих кидків, на жаль, нам так і не вдалося пробити Баунса, тоді як суперник реалізував дві спроби.
Таким чином Велика Британія забрала з цього матчу два очки, а Україна здобула один бал у свій актив. Наступним нашим суперником була збірна Італії.
УКРАЇНА – ІТАЛІЯ
Італійці вважалися фаворитами цього матчу. Початок гри ускладнився через командне вилучення: під час зміни лінійні арбітри зафіксували шість польових гравців у нашої команди. У меншості нас рятував Дьяченко, для якого це був перший матч на турнірі, а одного разу голкіпера підстрахувала стійка.
Ближче до середини періоду нам вдалося вирівняти характер гри, а в другій половині результат нашій команді приніс активний пресинг у чужій зоні. Трахт та Фадєєв відібрали шайбу в суперника, зав’язали боротьбу на п’ятачку, де на один із відскоків швидше за інших зреагував Денискін.
На початку другого періоду наша команда вперше заробила більшість і після прекрасного розіграшу змогла її реалізувати, але далі відбулося щось малозрозуміле. Судді поїхали дивитися відеоперегляд голу, повернулися на лід, вказали на центр майданчика, наша команда почала святкувати, але за декілька секунд арбітри змінили своє рішення. У підсумку рахунок не змінився, а нам дали малий штраф.
Це був дуже неприємний удар по настрою команди й водночас імпульс для італійців, у яких гра не йшла. Невдовзі суперник зміг зрівняти рахунок, коли наша команда занадто притиснулася до власних воріт. Утім, українці змогли проявити характер і не програти другий період. Після навали на чужі ворота Захаров кмітливо завдав кидка з від’ємного кута в розрахунку на рикошет від голкіпера. Розрахунок виявився правильним – 2:1.
Заключна 20-хвилинка зберегла високий рівень напруги. На жаль, на п’ятій хвилині періоду італійцям вдалося зрівняти рахунок. Дзанатта з дальньої дистанції влучив у самісіньку «дев’ятку», коли Дьяченка екранували одразу декілька хокеїстів.
Як і напередодні, гра перейшла в овертайм, а потім – у буліти. Серія кидків цього разу залишилася за нами. Дьяченко не пропустив жодного разу, а Пересунько виконав нашу переможну спробу. Два бали маємо до нашої турнірної скарбнички.
Ця перемога стала першою для української національної команди у другому дивізіоні світового хокею з 2014 року, коли наша збірна обіграла Південну Корею 8:2.
Наступним для збірної України був матч 30 квітня проти господарів турніру – збірної Румунії. Він закінчився після передачі газети до друку.
Дивізіон 1, група А
«Сепсі Арена». Сфинту-Георге, Румунія
1-й тур. 27 квітня
Україна – Велика Британія 3:4 Б (0:1, 2:1, 1:1, 0:0, 0:1)
Шайби: 0:1 – Воллер (Альбер), 11:08. 0:2 – Перліні (O’Коннор, Браун), 21:30. 1:2 – Захаров (Денискін), 25:45. 2:2 – Трахт (Фадєєв, Пересунько), 32:01. 3:2 – Бородай (Купріянов, Денискін), 49:16. 3:3 – O’Коннор (Шудра, Лахович), 52:42. 3:4 – Лейк, переможний буліт.
Україна: Левшин (Дьяченко); Сисак – Мережко, Денискін – Захаров – Бородай; Гребеник – Пангелов-Юлдашев, Трахт – Фадєєв – Пересунько; Ратушний – Варава, Лялька – Купріянов – Крівошапкін; Дахновський, Ворона – Янішевський – Садовіков, Коренчук.
Кидки: 30:26 (11:7, 6:10, 8:7, 5:1, 0:1)
Штраф: 2:6 (0:2, 2:4, 0:0, 0:0).
Японія – Італія – 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Румунія – Польща – 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
2-й тур. 28 квітня
Італія – Україна – 2:3 Б (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 0:1)
Шайби: 0:1 – Денискін (Фадєєв, Трахт), 14:37. 1:1 – Ді Томазо (Гезлі, П’єтроніро), 32:21. 1:2 – Захаров (Денискін, Сисак), 38:49. 2:2 – Дзанатта (Тедеско, Фрюклунд), 44:35. 2:3 – Пересунько, переможний буліт.
Україна: Дьяченко (Левшин); Сисак – Мережко, Денискін – Захаров – Бородай; Гребеник – Пангелов-Юлдашев, Трахт – Фадєєв – Пересунько; Ратушний – Варава, Лялька – Купріянов – Коренчук; Дахновський, Крівошапкін – Янішевський – Садовіков, Ворона.
Кидки: 37:19 (9:7, 15:6, 7:5, 6:0, 0:1)
Штраф: 4:6 (0:2, 2:4, 0:0, 2:6).
Польща – Японія – 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Великобританія – Румунія – 2:1 ОТ (1:1, 0:0, 0:0, 1:0)