Без права на помилку

Плей-офф. 1/2 фіналу

Чотири найкращі хокейні колективи за підсумками регулярного чемпіонату України розпочали боротьбу у плей-офф. 1/2 фіналу зустрілися «Дніпро» (Херсон) – «Сокіл» (Київ) і «Кременчук» – «Легіон» (Калуш).

Першими розпочали півфінальну серію до 3-х перемог херсонці і кияни. «Сокіл» переграв «Дніпро» у надемоційному першому матчі.
Номінальні господарі влаштували «Соколу» серйозний стартовий штурм. Але кияни встояли, а ближче до середини першого періоду вже й самі заволоділи перевагою. Більше того, після кидка Володимира Чердака «Дніпро» врятувала стійка. «Щуки» натомість домінували у заключній частині стартової третини гри. Після кидка Іллі Щербака «Сокіл» врятував Богдан Дьяченко. Як, зрештою, й бездоганно голкіпер киян виглядав у решті епізодах стартової 20-хвилинки.
Епіцентр подій припав на другий період. Відразу після того, як Дмитро Кобильник майстерним кидком під поперечину відкрив рахунок. «Сокіл» збільшив темп і зумів відігратися після того, як Сергій Бабинець і Олександр Горлушко реалізували вихід два в один. Невдовзі після того «Дніпро» опинився в меншості і кияни цим скористалися: більшість реалізував Вадим Мазур. Проте найзнаковішою і вочевидь переломною в матчі стала 33 хвилина, коли той же Бабинець з партнерами поборолися на п’ятаку і проштовхнули шайбу у ворота. Надалі киянам вдалося втримати перевагу в емоційному другому і помітно засушити гру в третьому.
На відновлення команди мали трохи більше, ніж півдоби. Звісно, після поєдинку зі попередньою інтенсивністю та емоціями цього було явно недостатньо. Як то не дивно, але ліпше відновитися вдалося помітно старшим хокеїстам «Сокола». Вони домінували в першій 20-хвилинці, двічі грали в більшості, втратили мінімум три прекрасних нагоди відкрити рахунок. Та херсонців в епізодах, коли на побачення з ним виходили Вадим Мазур і Володимир Чердак, врятував Захарченко. Ще в одній ситуації він не дозволив себе пробити з п’ятака.
Врешті, «Сокіл» реалізував перевагу на самому старті другого періоду, скориставшись чисельною перевагою. Кидком з п’ятака Захарченка переграв Василь-Юрій Качан. Лише після того херсонці прокинулися по-справжньому. Затисши киян на їх половині, «щуки» двічі грали в більшості, а згодом реалізували перевагу, коли Микита Сидоренко вміло зіграв на добиванні.
Кінцівка другого періоду знову була за киянами. І допоміг їм другою в цій грі грубістю оборонець херсонців Артем Гребеник, залишивши команду в подвійній меншості. «Сокіл» скористався нагодою: Вадим Мазур поліз на п’ятак з-за воріт і зумів проштовхнути шайбу в сітку – 1:2.
А грубість ще одного оборонця «Дніпра» на початку третього періоду позбавила номінальних господарів будь-яких шансів на перемогу. Богдан Панков вдарив ліктем у голову Качана, отримав п’ятихвилинний штраф, впродовж якого «Сокіл» закинув відразу дві шайби. Фактично, поставивши переможний знак оклику, адже після цієї шайби Олександр Бобкін змінив основного воротаря Захарченка, тим самим визнавши поразку. Хоча змога як мінімум скоротити відставання у «Дніпра» була, коли за сутички одночасно по дві хвилини штрафу отримали два Артеми – Бондарєв і Євсейчик. Однак «Сокіл» встояв. Завдяки надійності Богдана Дьяченка і самовідданості Всеволода Толстушка, котрий заблокував шайбу, знаходячись на лінії воріт.
«Сокіл» повів у серії 2:0. Тепер кожна наступна гра може поставити крапку в протистоянні. Третій поєдинок команди проведуть 16 березня в київському Палаці спорту.
До виходу в фінал киянам залишилося зробити один крок.
Переможець регулярного чемпіонату «Кременчук» впевнено переграв четверту команду першого етапу – «Легіон» у першому півфіналі плей-оф – 5:1. Гості 25 хвилин утримували свої ворота у недоторканності, але встояти під градом кидків (понад 50!) не допомогла навіть натхненна гра голкіпера калушан Владислава В’язовова. «Легіон» показав хорошу підготовку та серйозний рівень опору фавориту та найрезультативнішій команді українського чемпіонату. Мінімальна перевага в рахунку за тотальної переваги господарів протрималася до початку третього періоду, поки своє бомбардирське слово не сказав Віталій Лялька – 2:0. А низка вилучень у «Легіона» тільки полегшила завдання господарям піти у відрив і збільшити різницю в рахунку.
У повторному матчі все було простіше, коли «Кременчук» уже в першому періоді здобув перевагу у три шайби. Далі довеати справу до перемоги було справою техніки. «Кременчук» також за крок від виходу до фіналу.

Андрій СМАЛЬКО

«Кременчук» – «Легіон» (Калуш) – 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
14 березня. Кременчук. Арена «Айсберг».
Шайби: 1:0 – Лялька (Варава, Кривошапкін, – більш.), 12:08. 2:0 – Середницький (Ігнатенко), 13:11. 3:0 – Варава (Абаджян), 13:54. 3:1 – Ромащенко (Таран, Захаров, – більш.), 30:09. 4:1 – Кругляков (Середницький), 32:26. 5:1 – Лялька (Варава, Кривошапкін), 34:17. 5:2 – Пойманов (Халін, – більш.). 6:2 – Лялька (п.в.), 57:45.
Рахунок у серії – 2:0.

Шайби: 1:0 – Лялька (більш.), 12:08. 2:0 – Середницький, 13:07. 3:0 – Варава (Брага), 13:53. 3:1 – Ромашенко (Таран,Захаров, – більш.), 31:08. 4:1 – Кругляков (Середницький, Тимченко), 32:14. 5:1 – Тимченко (Середницький). 35:00, 5:2 – Пойманов (більш.), 49:19. 6:2 – Лялька (п.в.), 57:44.

«Кременчук» – «Легіон» (Калуш) – 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
13 березня. Кременчук. Арена «Айсберг».
Шайби: 1:0 – Варава (Абаджян), 25:45. 2:0 – Лялька (Ігнатенко, Сенік), 44:07. 3:0 – Сенік (Кривошапкін, Варава, – більш.), 45:01. 4:0 – Кривошапкін (Лялька, – менш., п.в.), 48:59. 4:1 – Кривоножкін (Луговий, – більш.), 50:23. 5:1 – Тимченко (Середницький), 58:45.
Рахунок у серії – 1:0.

«Дніпро» (Херсон) – «Сокіл» (Київ) – 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
13 березня. Калуш. Льодова арена імені Степана Бандери.
Шайби: 0:1 – Качан (Чердак, Мазур, – більш.), 20:42. 1:1 – Сидоренко (Лєсніков, Портний), 32:55. 1:2 – В. Мазур (Бабинець, Чердак, – подв. більш.), 38:50. 1:3 – Благий (Бондарєв, Слюсар, – більш.),43:49. 1:4 – Сисак (Качан, Бабинець, – більш.), 44:18.
Рахунок у серії – 0:2.

«Дніпро» (Херсон) – «Сокіл» (Київ) – 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
12 березня. Калуш. Льодова арена імені Степана Бандери.
Шайби: 1:0 – Кобильник (Дворник, Бородай, – більш.), 22:39. 1:1 – Горлушко (Бабинець), 29:43. 1:2 – Мазур (Бабинець, Чердак, – більш.), 29:56. 1:3 – Бабинець (Чердак), 32:25. 2:3 – Бородай (Панков, Гребеник, – більш.), 34:21.