Без Надії, але з надією

Вімблдон впевнено просувається до фінішної лінії, але на лондонських кортах залишається одна представниця України в парному розряді, якій вдалося дійти до півфіналу першості.

На початку поточного тижня ми дивилися в сторону сестер Кіченок, але Надія програла у третьому раунді (1/8 фіналу). При цьому у нас залишилася інша надія – Людмила, впевнена хода якої насправді не стала великою несподіванкою. Все ж українка мала четвертий номер посіву разом з Оленою Остапенко, а у такій ситуації треба стримано порадіти, що латвійська тенісистка в одиночному розряді програла ще в неділю, отримавши можливість віддати усі моральні та фізичні сили в парі.
В понеділок Людмила та Олена не без проблем пройшли третє коло, коли програли перший сет британському дуету. Херрієт Дарт та Хізер Вотсон у тій партії забрали подачу суперниць в одинадцятому геймі, коли українка та латвійка відіграли чотири брейк-пойнти, однак зробити п’ятий подвиг не вдалося. Після цього уже Кіченок та Остапенко повноцінно зачепилися за чужу подачу у вирішальний момент. Британки відіграли п’ять сет-болів, а от з шостої спроби наша пара зрівняла рахунок за партіями. Останній відрізок зустрічі пройшов зі значною перевагою Людмили та Олени, які легко довели справу до перемоги.
За схожим сценарієм наш дует боровся у чвертьфіналі. Знову був програний перший сет, але надалі легкою виявилася друга партія, після чого настала максимально нервова частина матчу. Кіченок та Остапенко втратили свою подачу у восьмому геймі, після чого суперниці подавали на матч і навіть матч-бол мали, однак прийшов зворотний брейк. Людмила та Олена отримали неймовірний заряд впевненості у власних силах, завдяки чому вдалося виграти ще три гейми поспіль, в яких дівчата з Японії та Тайваню взяли лише два розіграші, а дванадцять м’ячів забрали майбутні переможниці.
Тепер на горизонті з’являється друга сіяна пара, але чешки Барбора Крейчикова та Катерина Синякова будуть грати з Кіченок і Остапенко тільки у п’ятницю, а на неділю запланований фінал. Якщо півфінал пройде по нашому сценарію, то на фініші турніру, цілком можливо, вдасться зустрітися з фаворитками першості – Еліз Мертенс та Шуай Чжан, які нещодавно перемогли нашу Надію. Зрозуміло, що це хороші плани, а поки що треба сказати, що вихід у півфінал приніс українці та латвійці 135 тисяч фунтів (це на двох, а ще доведеться сплатити податки).
Про гроші зараз говорити треба, оскільки на Вімблдоні усі грають за престиж і фінанси, а рейтингових очок цей турнір не принесе. Організатори британського турніру серії Великого шлему завчасно не допустили спортсменів з росії та білорусі, тому Асоціація тенісистів-професіоналів (ATP) та Жіноча тенісна асоціація (WTA) вирішили не нараховувати очки.
Пояснення полягає в тому, що права росіян та білорусів були порушені. А те, що ті ж росіяни та білоруси підтримують вбивства українців, то ніякі права не порушуються… Так?..
А на днях WTA з тієї ж причини вирішила накласти штраф на організаторів Вімблдону, які повинні сплатити приблизно 800 тисяч фунтів. Звісно, це не дуже великі гроші, якщо врахувати, що загальний призовий фонд поточного турніру – 40 мільйонів фунтів. Однак тут важливий факт штрафу. Страждають ті, хто хоче бачити мир та не бачити смертей… Є підозра, що й ATP скоро здере гроші з британців. А ще, як вже говорилося, оці ATP та WTA на своїх офіційних сайтах начепили гарні синьо-жовті стрічки, ніби вони підтримують Україну… Лицеміри!

Савелій СТУС

27.06–05.07.2022
Wimbledon. Лондон (Великобританія). Серія Grand Slam (трава)
Чоловіки
Парний розряд
Перший раунд
Мартінес (Іспанія)/Сміт (Австралія) –
Молчанов (Україна)/Голубєв (Казахстан) 6:3, 7:6, 6:4

Жінки
Одиночний розряд
Перший раунд
Калініна (Україна, 29) – Бондар (Угорщина) 4:6, 6:2, 6:4
Цуренко (Україна) – Барредж (Великобританія) 6:2, 6:3
Костюк (Україна) – Суон (Великобританія) 4:6,6:4, 6:4
Богдан (Румунія) – Ястремська (Україна) 6:2, 6:2
Другий раунд
Цуренко (Україна) – Калініна (Україна, 29) 3:6, 6:4, 6:3
Чжан (Китай, 33) – Костюк (Україна) 7:6, 6:2
Третій раунд
Німайєр (Німеччина) – Цуренко (Україна) 6:4, 3:6, 6:3
Парний розряд
Л. Кіченок (Україна, 4)/Остапенко (Латвія, 4) – Доден (Франція)/Марія (Німеччина) 2:6, 7:5, 6:3
Н. Кіченок (Україна, 15)/Олару (Румунія, 15) – Грамматікопулу (Греція)/Пліпих (Таїланд) 6:2, 6:3
Костюк (Україна)/Мартинцова (Чехія) – Бренгл/Девіс (США) 6:3, 6:4
А. Росольська (Польща, 11)/Рутліфф (Нова Зеландія, 11) – Калініна (Україна)/Бегу (Румунія) 6:4, 6:4
Бенчіч (Швейцарія)/Сандерс (Австралія) – Ястремська (Україна)/Галфі (Угорщина) 6:2, 6:7, 7:6
Другий раунд
Л. Кіченок (Україна, 4)/Остапенко (Латвія, 4) – Хартоно/Схюрс (Нідерланди) 6:2, 7:6
Н. Кіченок (Україна, 15)/Олару (Румунія, 15) – Барнетт/Ніколлс (Великобританія) 3:6, 6:4, 7:6
Дабровскі (Канада, 3)/Ольмос (Мексика, 3) – Костюк (Україна)/Мартинцова (Чехія) 7:5, 3:6, 6:3
Третій раунд
Л. Кіченок (Україна, 4)/Остапенко (Латвія, 4) – Дарт/Вотсон (Великобританія) 5:7, 6:4, 6:2
Мертенс (Бельгія, 1)/Чжан (Китай, 1) – Н. Кіченок (Україна, 15)/Олару (Румунія, 15) 6:4, 6:3
1/4 фіналу
Л. Кіченок (Україна, 4)/Остапенко (Латвія, 4) – Аояма (Японія, 8)/Чан (Тайвань, 8) 4:6, 6:1, 7:5