За підсумками передостаннього туру основного раунду Ліги Європи динамівці остаточно зафіксували свою четверту сходинку в класифікації, а це говорить про те, що наша команда втратила усі шанси на продовження боротьби в єврокубках-2022/23.

27 жовтня
АЕК (Кіпр) – «ДИНАМО» (Україна) – 3:3 (1:1)
Голи: Альтман (26, 72), Ванат (45), Р. Лопеш (53), Гармаш (82, 90+2).

Свого часу важко було уявити, що представник Кіпру може зупинити найбільш титуловану команду України, однак нещодавно АЕК це зробив, перемігши киян в Кракові, де гостям для здобуття трьох очок вистачило одного гола. Мабуть, саме тоді ми зрозуміли, що динамівські справи на міжнародній арені йдуть геть погано… Поступитися потужним представникам Португалії чи Туреччини – одна справа, а от програти хлопцям з Ларнаки – це вже менш перспективна історія.
Вереснева невдача змушувала «біло-синіх» думати лише про перемогу на «АЕК-Арені», причому прагнути треба було до звитяги з різницею в два м’ячі, аби нівелювати домашню поразку від звітного суперника з рахунком 0:1. Мінімальний успіх залишав би варіанти на останній тур, адже за однакового балансу в особистих зустрічах треба рахувати загальну різницю голів в усіх зустрічах квартету.
Саме з амбітними планами наші хлопці розпочинали поєдинок, запам’ятавшись ударом Віталія Буяльського, однак наш хлопець з хорошої позиції влучив у воротаря. Пізніше Віталій чудово попрацював як асистент, а Владислав Ванат вразив ворота суперника, однак лайнсмен зафіксував офсайд. Це рішення також підтримав відеоасистент з Австралії. До речі, звідки він в Лізі Європи? Річ у тому, що арбітр Джарред Джіллетт вже кілька років по спеціальній програмі обміну працює на матчах англійської першості, тому він й має повноваження обслуговувати ігри континентальних турнірів.
Співпраця Буяльського та Ваната все ж стала результативною перед перервою. Цього разу наш нападник зу мів уникнути «поза грою», опинившись на кілька сантиметрів далі від лінії воріт, ніж останній захисник. На жаль, тоді ми не вийшли вперед, а лише відновили паритет, оскільки в середині першого тайму навіс Імада Фаража використав Омрі Альтман, якому вдався фантастичний удар під перекладину.
На куражі одразу після 15-хвилинного відпочинку кияни могли досягти успіху, однак Кенан Піріч зупинив Олександра Тимчика. Воротар спочатку зіграв у м’яч, а потім зачепив українця, тому в арбітра не було підстав для одинадцятиметрового вироку. Однак наступна досить проста атака господарів поля стала проблемою для наших захисників, які не стримали Рафу Лопеша, голову якого знайшов автор гольової передачі Нікос Енглезу.
Після цієї неприємності динамівці відверто розклеїлися, а за 20 хвилин деморалізованих гостей добив Альтман, якого, здавалося, зупинив Тимчик, однак Олександр не допрацював до кінця, дозволивши опоненту переграти Руслана Нещерета. Підопічні Мірчі Луческу остаточно зупинилися, однак банальна подача Тимчика дозволила Денису Гармашу якісно зіграти на «другому» поверсі, після чого завелися усі кияни.
Щоправда, занадто агресивно діяв Самба Діалло, який за кілька хвилин двічі досить грубо порушив правило, однак, на щастя, Джон Бітон пробачив динамівцю, обмежившись в другому випадку усним зауваженням. Може, трохи перехвилювався 19-річний гравець, адже він вперше грав за першу динамівську команду.
В Україну сенегалець приїхав влітку 2021 року, після чого нападник виступав за «Динамо» у Юнацькій лізі УЄФА (U-19) та чемпіонаті України серед юнацьких команд. Сумарно це 23 матчі та 18 голів, хоча ці показники досі не вражали румунського спеціаліста. Також з хорошими емоціями на полі раніше з’явилися Гармаш та Кахім Перріс, яким спільними зусиллями вдалося мотивувати усю команду, а після цього хлопці пішли рятувати гру.
Гол Гармаша додав нашим гравцям впевненості, а господарі поля, які завчасно повірили в перемогу, просто розклеїлися, не залишаючи свою половину поля. Тому ще один гол Дениса не шокував, а взяття воріт стало результатом подачі від кутового прапорця, коли півзахисник вдало підібрав м’яч, після чого пройшов якісний удар. Вже безпосередньо перед останнім сигналом арбітра фантастичний шанс на перемогу отримав Перріс, однак Кахім не переграв воротаря, якому навіть рикошет не завадив, аби врятувати свою команду від поразки.
Така от вийшла нічия – багатогранна. Спочатку маємо незаперечний факт – динамівці не зможуть в своїй групі посісти навіть третє місце, оскільки перевага за особистими зустрічами не дозволяє обійти АЕК (0:1, 3:3). Вперше у своїй історії динамівці опинилися на останньому місці в квартеті Ліги Європи (Кубок УЄФА теж рахується). Раніше найгіршим досягненням була третя сходинка на цьому рівні.
Та порадіти трохи можна, адже «біло-сині» змогли перервати неприємну серію з шести поразок поспіль на міжнародній арені. Нехай для цього знадобилися не футбольні фактори, а морально-вольові якості, однак обирати наразі не доводиться. Та й калібр суперника – так собі… Лише представник Кіпру, який пішов у Лігу конференцій… Однак позитив варто шукати й у цьому.
А ще важливіше, що останні 15 хвилин показали – динамівці на щось здатні, однак якась невидима перепона не дозволяє реалізувати хороший потенціал. З цього приводу й запитання й до Луческу, який після зустрічі відзначився дивною реплікою: «Ми ще маємо важливий поєдинок з «Фенербахче», у якому маємо довести, що є найкращою командою в групі. Ми не досягли позитивних результатів, але провели дуже хороші матчі». Це насправді якась дивна логіка… Сидіти на останній сходинці групи, а потім в одному матчі доводити, що ти кращий, аніж інші команди квартету… Доводити треба було значно раніше – у попередніх п’яти дуелях, а не зараз, щоби оптимістичні слова хоч якось можна було поставити поруч з чинними результатами. Чи насправді хтось вважає, що «Фенербахче» та «Ренн» випадково взяли на десять очок більше, аніж ми? Випадковість можна шукати в окремо взятій зустрічі, а не після чотирьох поразок в групі та нічиєї на Кіпрі…