Група A
Надважливе протистояння на фініші групового етапу чемпіонату світу виграла збірна Сенегалу, якій вдалося переграти та випередити в турнірній таблиці еквадорців.
До очної дуелі представники Південної Америки та Африки підійшли з різними пріоритетами. Еквадорську команду, що мала чотири очки, влаштовувала навіть нічия, а сенегальці з наявними трьома пунктами прагнули лише до перемоги. Тому активність номінальних гостей на старті зустрічі не здивувала. Фактично за десять хвилин підопічні Аліу Сіссе створили три-чотири хороші нагоди для взяття воріт, а особливо треба відзначити шанси Ідрісси Гуйє та Булає Діа. Однак хлопці з дуже зручних позицій не змогли влучити у ворота.
Поступово Еквадор прийшов до тями, зумівши заспокоїти гру, тому знайома футбольна ситуація «гол назріває» поступово зникла. Але до перерви африканці все ж досягли свого, скориставшись жахливою помилкою суперника. На еквадорські ворота досить небезпечно виходив Ісмаїла Сарр, якому ще треба було активно попрацювати, щоби вразити ворота. Однак цього не дочекався П’єро Інкап’є, який без зайвих церемоній поклав опонента на газон. Незаперечний пенальті реалізував саме Сарр з англійського «Уотфорда».
Другий тайм, звісно, агресивніше розпочали еквадорці, однак Едуар Менді особливо не хвилювався, тому гол у відповідь знову став певним сюрпризом. Команда Густаво Альфаро скористалася подачею від кутового прапорця. Якісною передачею відзначився Гонсало Плата, скидання головою в активі Фелікса Торреса, а в порожні ворота забивав гравець англійського «Брайтона» Мойсес Кайседо. Класика!
Англійську тему варто продовжити, бо перемогу Сенегалу приніс гравець «Челсі» Каліду Кулібалі. Він скористався подачею зі стандарту та рикошетом від суперника, після чого захисник спокійно вразив ворота. Цікаво, що фатальний рикошет був від героя еквадорської команди Еннера Валенсії, який у двох попередніх зустрічах відзначився трьома голами. Хаотичні атаки принесли Еквадору лише один хороший гольовий момент, однак з вигідної позиції Плата влучив у голкіпера.
Сенегал вдруге у своїй історії вийшов в 1/8 фіналу світової першості, причому в 2002 році африканці в останній момент випередили іншого представника Південної Америки – збірну Уругваю. Тоді сенегальці навіть до чвертьфіналу дісталися, але на звітній першості зробити це буде досить складно, бо в першому раунді плей-офф змагатися доведеться з авторитетними англійцями.
29 листопада
НІДЕРЛАНДИ – КАТАР – 2:0 (1:0)
Голи: Гакпо (26), Ф. Де Йонг (49).
ЕКВАДОР – СЕНЕГАЛ – 1:2 (0:1)
Голи: І. Сарр (44, з пенальті), М. Кайседо (67), Кулібалі (70).
Група В
Американська традиція
У квартеті В вакантну другу сходинку класифікації посіли американці, яким вдалося у вирішальній суперечці залишити позаду симпатичну іранську команду.
Збірна США розуміла, що успіх в групі може принести лише перемога над азійським колективом, причому хлопці Грегга Берголтера з цим розумінням дуже сильно і навіть зухвало провели перші 45 хвилин, коли на полі була лише одна команда. Ясна річ, що Іран не планував сидіти на своїх воротах, однак суперник змусив це робити. В такій ситуації гол не здивував, а став він наслідком закидання в штрафний майданчик, де Сержиньо Дест знайшов вільного Крістіана Пулішича. Півзахисник вже після результативного удару налетів на воротаря, отримавши неприємне ушкодження. До перерви автор голу дотягнув, але потім довелося робити заміну. Лікарі пізніше констатували забій м’язових тканин, однак також є попередні припущення, що на уколах Крістіан зможе зіграти в 1/8 фіналу.
Треба відзначити, що другий тайм став віддзеркаленням першої половини зустрічі, але своїми можливостями Іран не скористався. Головний шанс загубив Мехді Таремі, адже після його удару «кулю» на лінії воріт зупинив Уокер Ціммерман. Нападник іранської команди при цьому звертався до арбітра, вказуючи на фол з боку Кемерона Картер-Вікерса, однак головний арбітр та відеоасистент вирішили, що контакт був занадто м’яким, аби пояснювати цим падіння нападника.
Такий підсумок ми можемо лише привітати, адже саме США вважаються головним помічником нашої країни у боротьбі зі скаженими росіянами. А також приємно, що американські вболівальники демонстрували на трибунах український прапор зі знайомими словами: «Слава Україні!». Американці, до речі, прямують вже знайомою дорогою, адже вони зазвичай виходять з групи на чемпіонатах світу, що сталося на третьому турнірі поспіль (2010, 2014, 2022). Лише в чотирьох випадках з одинадцяти збірна США зупинилася після групового етапу. Це приємна традиція чи навіть система! Підопічні Берголтера в 1/8 фіналу зустрінуться з нідерландським колективом, який наразі не виглядає страшною загрозою, хоча фаворитами зустрічі, звісно, будуть європейці.
Також пройшли далі інші друзі нашої країни – англійці, які забили вже 100 м’ячів на чемпіонатах світу! Вище у цій класифікації впевнено стоять лише шість команд: Бразилія (232), Німеччина (228), Аргентина (140), Італія (128), Франція (126), Іспанія (107). Майже усі вони можуть в Катарі-2022 покращити свої показники, але точно не зроблять цього італійці, які не дійшли до фінальної частини звітної першості.
29 листопада
УЕЛЬС – АНГЛІЯ – 0:3 (0:0)
Голи: Решфорд (50, 68), Фоден (51).
ІРАН – США – 0:1 (0:1)
Гол: Пулішич (38).
Віктор НАДАЛЬСЬКИЙ