Спортивна газета "Вболівальник"

Амбітні заклики Асоціації

На початку поточного тижня Виконавчий комітет Української асоціації футболу ухвалив кілька важливих рішень, що стосуються внутрішньої першості і міжнародної арени.

Наші функціонери не могли залишити без уваги важку ситуацію з обстрілами українських міст з боку російського агресора. Тому наразі більш жорсткими стали географічні контури нашої Прем’єр-ліги. Довелося визначити, що основними регіонами для проведення матчів чемпіонату України-2022/23 в елітному дивізіоні є місто Київ, Київська область, Львівська область та Закарпатська область. Хоча також матчі можуть бути проведені в інших областях країни, однак для цього необхідний дозвіл від відповідної обласної військової адміністрац ії того чи іншого регіону.
Пішли представники УАФ значно далі, звернувшись до ФІФА та УЄФА! Схвилювали нас дії російського футбольного союзу стосовно інтеграції футбольних клубів та федерацій із тимчасово окупованих територій України до російських змагань та у структуру рфс. Тому УАФ закликає до невідкладних заходів реагування на дії рфс та застосування щодо цієї злочQинної структури найсуворіших санкцій, зокрема у вигляді виключення рфс зі складу членів ФІФА та УЄФА. Варто додати, що неофіційно ми про це говоримо давно, однак головні функціонери світового футболу наразі обмежилися лише призупиненням участі російських команд в усіх турнірах на клубному рівні та за участю національних, молодіжних і юнацьких збірних.
В чому тут різниця? Вона полягає в тому, що повернути російські команди до змагань можна дуже легко та швидко. Якщо ж рфс вдасться виключити зі складу членів ФІФА та УЄФА, то навіть нормалізація ситуації в Україні не дозволить росіянам швидко повернутися в футбольну родину Європи та світу. Для цього знадобиться більше часу, поки будуть вирішені усі процесуальні питання щодо повернення рфс в ФІФА та УЄФА.
Не залишили наші функціонери без уваги ситуацію з можливим відстороненням збірної Ірану від чемпіонату світу-2022. Виконком УАФ сформував наступну заяву: «Беручи до уваги інформацію ЗМІ стосовно систематичних проявів порушень прав людини в Ірані, що може порушувати принципи та норми Статуту ФІФА, враховуючи резолюцію Ради Безпеки ООН стосовно накладення санкцій на Іран та ймовірну причетність Ірану до військової агресії росії проти України, звертаємося до ФІФА з пропозицією розглянути питання про виключення збірної Ірану зі складу учасників чемпіонату світу з футболу-2022».
Це питання стало актуальним ще кілька тижнів тому, причому йшла мова про те, що іранців на світовій першості може замінити Україна. Насправді ймовірність відсторонення Ірану досить низька, а зовсім теоретичною виглядає можлива поїздка нашої команди на мундіаль в Катар. І треба сказати відверто, що навряд чи нам потрібні такі бонуси, на які ми, на жаль, не напрацювали безпосередньо на футбольному полі. Зараз важливо з дурнуватими сусідами розібратися, а чемпіонати світу у нашої збірної ще будуть – пізніше!
Залишилося зазначити, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду позов УАФ щодо компенсації матеріальних збитків, які були завдані українському футболу з початку агресії проти нашої держави російських окупантів.
Про це повідомив президент УАФ, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко: «Це серйозний успіх нашої футбольної спільноти на шляху до покарання агресора! Адже, відповідно до офіційної статистики, ЄСПЛ відмовляє в розгляді позовів проти рф у 90-95% випадків. Отже, робота, яку провела команда УАФ спільно з українськими й іноземними юристами, регіональними асоціаціями та клубами, була реалізована на найвищому якісному рівні. Дякую за це всім, хто допомагав нам у процесі підготовки позову! Позову, який уперше, на превеликий жаль, поєднав жахіття війни й футбол. Паралельно з постійними обстрілами, евакуацією, активною допомогою військовим, медикам і вимушеним переселенцям представники футбольної родини збирали й систематизували необхідну інформацію, яка пізніше була професійно опрацьована й лягла в основу позову до ЄСПЛ. Військова агресія росії триває, тому ми продовжимо оновлювати інформацію щодо завданих збитків».

Ігор КРОВНИЙ

Exit mobile version