Визначилися після чвертьфінальних протистоянь четвірки претендентів на здобуття трофеїв єврокубків нинішнього сезону. Королівський, як його називають, клуб «Реал» здав повноваження володаря титулу найпрестижнішого клубного турніру Європи – Ліги чемпіонів. Тепер у лігочемпіонівського трофея буде новий володар.

Усі надії вболівальників мадридського «Реала» на гідний реванш після розгромної поразки (0:3) у першому матчі від лондонського «Арсенала» виявилися марними. Навпаки, ще з однією поразкою від «канонірів» уже на рідному стадіоні іспанський гранд остаточно і безсумнівно розписався у неспроможності відстоювати свій здобуток у турнірі минулого сезону. Гол вже в компенсований час нападника «Арсенала» Габріела Мартінеллі, завершив на принизливій ноті виступ «вершкових» у Лізі чемпіонів-2024/25. Український «реаліст» воротар Андрій Лунін у цій ситуації не був задіяний, у складі «Арсенала» вже в компенсований час з’явився Олександр Зінченко.
Попри всі намагання мюнхенська «Баварія» не змогла виправити ситуацію у протистоянні з міланським «Інтером» після мінімальної поразки у першому матчі на своєму полі. Надія на благополучну розв’язку у німецької команди з’явилася на 52-й хвилині, коли Гаррі Кейн відкрив рахунок у матчі-відповіді. Далі боротьба точилася з перемінним успіхом, але єдиного, чого вдалося досягти «Баварії», нічийного результату в гостях. У гідному протистоянні, але мюнхенці вибули із змагання Ліги чемпіонів, і тепер спостерігатимуть за фінальним матчем турніру нинішнього сезону, який відбудеться у Мюнхені на їхній рідній «Альянц Арені», лише у статусі глядачів. Як і їхні земляки з дортмудської «Боруссії». У головного трофея Ліги чемпіонів тепер залишається чотири кінцеві маршрути – Іспанія, Англія, Франція або Італія.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА

Після чвертьфінальних поєдинків трьох єврокубкових турнірів певні зміни сталися в таблиці коефіцієнтів УЄФА.
України вони торкнулися мінімально. Словенія завершила євросезон. Клуб «Целє» вибув із Ліги конференцій, однак приніс своїй країні додаткові очки. Перед чвертьфіналами Ліги конференцій Словенія випереджала Україну в таблиці наступного сезону на 0.243 бали. Після матчів з «Фіорентиною» (1:2 вдома і 2:2 в Італії) ця перевага зросла до 0.493 бали. Словенці на початку нового євросезону матимуть майже півбала запасу перед українцями – і саме вони є головним конкурентом українських клубів серед країн, які зараз вище в рейтингу.
З неелітних чемпіонатів в єврокубках залишилося лише дві команди – «Буде-Глімт» (Норвегія) у Лізі Європи та «Юргорден» (Швеція) у Лізі конференцій.
«Буде-Глімт», хоч і поступився «Лаціо» на виїзді, однак виграв у серії пенальті й продовжив боротьбу в турнірі, заробивши бонусний бал до клубного рейтингу. Норвезький клуб (49.000) наблизився до «гірників» (52.000) на відстань трьох очок у боротьбі за топ-40 у клубному рейтингу. «Буде-Глімт» у півфіналі Ліги Європи зіграє проти англійського «Тоттенгема», а «Манчестер Юнайтед» – з «Атлетіко» Більбао.
«Шахтар» може отримати пряму путівку до основного раунду Ліги Європи, якщо співпадуть кілька чинників:
– перемога «гірників» у Кубку України (або 2-ге місце в УПЛ, якщо «Динамо» виграє і Кубок, і чемпіонат);
– переможець Ліги конференцій-2024/25 кваліфікується до Ліги чемпіонів або Ліги Європи через національний чемпіонат нинішнього сезону;
– «Шахтар» залишиться клубом із найвищим коефіцієнтом серед учасників кваліфікації Ліги Європи.
Важливу роль відіграє те, хто стане переможцем Ліги конференцій. Якщо трофей виграє «Челсі», який у АПЛ майже гарантовано фінішує в зоні Ліги чемпіонів або Ліги Європи – це чудовий варіант для «Шахтаря». Також може підійти тріумф «Бетіса» або «Фіорентини» (зіграють між собою в півфіналі Ліги конференцій), за умови, що вони проб’ються до єврокубкової зони (ЛЧ або ЛЄ) в Іспанії або Італії відповідно. А от можлива перемога шведського «Юргордена» в Лізі конференцій «гірникам» ніяк не підходить. Але шведському клубу буде дуже складно пройти «Челсі» в півфіналі ЛК.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

1/4 фіналу. Матчі-відповіді
15 квітня
«Астон Вілла» (Англія) – ПСЖ (Франція) – 3:2 (перший матч – 1:3)
Голи: Тілеманс, 34, Макгінн, 55, Конса, 57 – Хакімі, 11, Нуну Мендеш, 27
«Боруссія» Д (Німеччина) – «Барселона» (Іспанія) – 3:1 (перший матч – 0:4)
Голи: Гірассі, 11 (пен), 49, 76 – Бенсебаїні, 54 (автогол)
«Інтер» (Італія) – «Баварія» (Німеччина) – 2:2 (перший матч – 2:1)
Голи: Лаутаро Мартінес, 58, Павар, 61 – Кейн, 52, Дайєр, 76
«Реал» (Іспанія) – «Арсенал» (Англія) – 1:2 (перший матч – 0:3)
Голи: Вінісіус Жуніор, 67 – Сака, 65, Габріел Мартінеллі, 90+3
Пари 1/2 фіналу ЛЧ
29/30 квітня та 6/7 травня

«Арсенал» (Англія) – ПСЖ (Франція)
«Барселона» (Іспанія) – «Інтер» (Італія)

ЛІГА ЄВРОПИ

1/4 фіналу. Матчі-відповіді
17 квітня
«Айнтрахт» (Німеччина) -»Тоттенхем»(Англія) – 0:1 (перший матч – 1:1)
Гол: Соланке, 43 (пен)
«Атлетік» (Іспанія) – «Рейнджерс» (Шотландія) – 2:0 (перший матч – 0:0)
Голи: Сансет, 45+4 (пен), Ніко Вільямс, 80
«Лаціо» (Італія) – «Буде-Глім»(Норвегія) – 3:1 (пен. 2:3) (перший матч – 0:2)
Голи: Кастельянос, 21, Нослін, 90+3, Діа, 100 – Хелмерсен, 109
«Манчестер Юнайтед» (Англія) – «Ліон» (Франція) – 5:4 OT (перший матч – 2:2)
Голи: Угарте, 10, Далот, 45+1, Бруну Фернандеш, 114 (пен), Мейну, 120, Магуайр, 120+1 – Толіссо, 71, Тальяфіко, 78, Шеркі, 105, Ляказетт, 108 (пен)
Пари 1/2 фіналу ЛЄ
1 та 8 травня
«Тоттенхем» (Англія) – «Буде-Глімт» (Норвегія)
«Атлетік» (Іспанія) – «Манчестер Юнайтед» (Англія)

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

1/4 фіналу. Матчі-відповіді
17 квітня
«Фіорентіна» (Італія) – «Целє» (Словенія) – 2:2 (перший матч – 2:1)
Голи: Мандрагора, 37, Мойзе Кін, 67 – Матко, 54, Неманіч, 65
«Ягеллонія» (Польща) – «Бетіс» (Іспанія) – 1:1 (перший матч – 0:2)
Голи: Чурлінов, 81 – Бакамбу, 78
«Рапід» (Австрія) – «Юргорден» (Швеція) – 1:4 OT (перший матч – 1:0)
Голи: Уне-Ларссон, 45+1 (автогол) – Даніельсон, 42 (пен), Косугі, 77, Гулліксен, 93, 105
«Челсі» (Англія) – «Легія» (Польща) – 1:2 (перший матч – 3:0)
Голи: Кукурелья, 33 – Пекгарт, 10 (пен), Капуаді, 53
Пари 1/2 фіналу ЛК
1 та 8 травня
«Бетіс» (Іспанія) – «Фіорентіна» (Італія)
«Юргорден» (Швеція) – «Челсі» (Англія)