Спортивна газета "Вболівальник"

13-й тур

13-й тур чемпіонату Української прем’єр-ліги, попри містичні традиції навколо цього числа, особливих катаклізмів не приніс, а для трійки лідерів першості видався благополучним і успішним загалом. «Динамо» і «Олександрія» здобули свої чергові перемоги, а слідом за ними і «Шахтар». Далі в турнірній таблиці вже з перемінним успіхом, зі здобутками і втратами. Примітно, що втрат зазнали відразу всі чотири клуби, які ще намагалися триматися неподалік від трійки лідерів. Тепер завдання це ускладнилося.

8 листопада
«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 0:1 (0:0)
Гол: Ндукве (79).
«ЛІВИЙ БЕРЕГ» (Київ) – «ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 0:0
9 листопада
«ОЛЕКСАНДРІЯ» – «КАРПАТИ» (Львів) – 3:0 (1:0)
Голи: Кампос (36, 54, 86 обидва з пенальті).
ЛНЗ (Черкаси) – «ОБОЛОНЬ» (Київ) – 0:1 (0:0)
Гол: Слободян.
«КОЛОС» (Ковалівка) – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 1:1 (0:0)
Голи: Болівар (65) – Твердохліб (47).
10 листопада
«ДИНАМО» (Київ) – «ПОЛІССЯ» (Житомир) – 2:1 (1:0)
Голи: Ванат (22), Ярмоленко (27 з пенальті) – Гуцуляк (87).
Вилучення: Михайліченко (45).
«ШАХТАР» (Донецьк) – «ЗОРЯ» (Луганськ) – 3:1 (0:1)
Голи: А. Бондаренко (52 з пенальті), Кевін (54), Джордан (90+3) – Яцик (37).
«ВЕРЕС» (Рівне) – «РУХ» (Львів) – 2:0 (2:0)
Голи: Дахновський (6), Луан (22)

«Полісся» поступилося у другому поспіль двобої з командами, яких ще донедавна могло сприймати як своїх конкурентів – з «Олександрією» минулого туру, а тепер і з «Динамо». Наразі для житомирців ближча перспектива опуститися ще на один щабель в турнірній таблиці, аніж повернути втрачені позиції. Зухвалість ігрових намірів знову так і не принесло ніяких матеріальних дивідендів «Карпатам» у протистоянні з одним із лідерів – крупна поразка від «Олександрії». ЛНЗ продовжило свій турнірний шлях чорно-білими смугами, послідовно перемежовуючи вже 5 турів перемоги з поразками. Цього разу черга була програвати, чим, не применшуючи її заслуги скористалася «Оболонь» (мабуть, найбільша несподіванка туру). Одним словом, нічим особливо не примітний тур, хоча й 13-й.

МАТЧ ТУРУ

«Динамо» – «Полісся»
З огляду на позиції команд у турнірній таблиці, перша і четверта, матч «Динамо» – «Полісся» мав всі підстави вважатися центральним у турі. За тим, як складався перебіг подій у поєдинку, такого враження його особливості не склалося.
«Динамо» повернулося з німецького євролігового відрядження з втратами часовими, фізичними і моральними. В житомирців був тиждень, щоб не відволікаючись ні на що, підготуватися до цього важливого для себе матчу.
Обставину додаткових єврокубкових навантажень цими днями на суперника «Полісся» взяти на озброєння, схоже, не наважилися. Матч розпочався у розміреному темпі. «Динамо» це влаштовувало, що не було потреби зайвий раз надриватися, житомирців, очевидно, що в такій грі було обмаль гостроти, а відповідно і проблем біля власних воріт. І на цьому гості прогадали. Одномоментна вибухова і технічна комбінація між Владиславом Кабаєвим, Миколою Шапаренком та в один дотик націленим ударом Владислава Ваната застала, «приспаних» неспішністю попередніх дій, оборонців «Полісся» зненацька. Все відбулося швидко і красиво.
А потім гостям ще й не пощастило. І знову це про руки, куди їх діти в карному майданчику. Казав колись італійський куратор суддівства українського футболу П’єрлуїджі Колліна: «То давайте ми всім футболістам повідрізаємо руки і не буде суперечок та проблем». То був жарт, а от коли на рівному місці в твої ворта ставиться, і за правилами ставиться, пенальті, то вже не до жартів. Це тема для окремої розмови, щось із цими критеріями треба робити. А у Андрія Ярмоленка жодних проблем не було з 11-и метрів оформити свій 110-й гол в українських чемпіонатах.
Динамівці прекрасно знали про фланговий актив «Полісся», і зробили все, щоб перешкодити нестримним діям Олексія Гуцуляка та Олександра Назаренка. А окрім цих у інших атакувальників «Полісся» є питання щодо фантазії і техніки. Зате нестримно повів себе на полі захисник гостей Богдан Михайличенко, що було б добре, якби ці дії не перетинали регулярно межу дозволеного. Можливо, Богдана розсердило, що його тепер внесли лише до резервного складу збірної, чи таким завзяттям хотів привернути увагу тренерів головної команди країни. Не знаю, чи звернув на це увагу Сергій Ребров, а от свою команду Михайличенко дуже підвів – це точно.
Після вилучення у гостей, здавалося, що подальше спостереження цього матчу, то марна трата часу. Кажуть, що навіть президент «Полісся» Геннадій Буткевич у перерві відбув зі стадіону у більш важливих справах, а він у цьому толк знає. Воно б так і сталося, якби вже наприкінці матчу після подачі кутового динамівці не влаштували, інколи притаманний їм, гармидер біля своїх воріт. В потрібний час, в потрібному місці, звісно, опинився Гуцуляк (Тепер він на пару з Назаренком забили 14 голів із 20 командних. Наступним «бомбардиром» «Полісся» є нападник Кауа Пайшау – один гол. Так, до слова). Ось так, не народившись протягом матчу, на його останніх хвилинах виринула інтрига. Але вже не було ні часу, ні наснаги, ні шансів.
Із табору «Полісся» зараз можна почути про «симпатії» чи «антипатії». Якщо є докази, то тоді треба діяти, це у загальних інтересах. Але й про свої вади не забувати, вони є істотні, якщо їх не здолати ніякі «симпатії» не зарадять.

МАТЧІ ЛІДЕРІВ

«Олександрія» – «Карпати», «Шахтар» – «Зоря»
«Непереливки мчати з відкритим забралом («Карпати»), якщо стріли на зустріч летять точно в ціль («Олександрія»)». Автор невідомий.
Знову, непоганий ніби за пристрастністю поєдинок, а відчуття, що чогось важливого, естетичного бракувало. Команди вели відчайдушну боротьбу на кожній ділянці поля. Старанність, емоції, стики – все було. Але головна естетика футболу, коли м’яч ось-ось перетне лінію воріт, а ще більше – коли туди красиво залітає. Ось цього бракувало, хоча очікувалося, що команди здатні на таке. Проте в сучасної «Олександрії» є одна принада – не можна їм надавати можливість бити по м’ячу, який перебуває у статичному положенні недалеко біля воріт, тобто виконувати стандарти. Ось і в цьому матчі: три стандарти і три голи. Добре, два з пенальті, але і першого з майстерно виконаного зі штрафного удару олександрійцям цілком вірогідно вистачило б для перемоги. Спробуйте з ними відіграти бодай мінімальну перевагу, «Олександрія» в нинішньому чемпіонаті пропустила найменше від усіх голів. Така проста, але ефективна формула успіху, яка в чергове спрацювала.
Але попри те, саме у цьому матчі «Олександрія» зрадила своїй вишуканій скромності в здобутті звитяг – з перевагою в один, максимум, у два м’яч, і в нинішньому чемпіонаті здобула першу перемогу з крупним рахунком. Мігель Кампос, який раніше, ще до олександрійського періоду, був зовсім незабивним захисником, таке «наробив». Зате, «Олександрія» також побила власний рекорд за серією матчів без поразок, яка триває в УПЛ 17 ігор: 12 перемог та 5 нічиїх. Проголошена раніше очільником Карпат відкритість формули футболу цього разу не спрацювала. Може, не все відразу, Впертість теж інколи приносить результат.
«Шахтар «проти «Зорі» у черговому турі провів «шаблонний» для себе матч. Прикро, що цю традицію, що була навіть в цифрах, так нездало зламав в компенсований час матчу захисник «Зорі» Джордан, коли відмінним ударом спрямував м’яч у свої ворота. Він там опинився вже втретє в поєдинку. А так, дивіться, яка б була краса стабільності – «Шахтар» вже б третій матч поспіль (включно з лігочемпонівським) виграв би з однаковим рахунком – 2:1. Причому, ще й за схожими сценаріями. У цих матча «гірникам» потрібно було, щоб «грім прогримів» по ходу. Для цього «Чорноморцю» у попередньому турі УПЛ треба було зрівняти рахунок, «Янг Бойз» та «Зорі», взагалі, відзначитися першими. Щоправда, на відміну від простого везіння швейцарців, Олександр Яцик видав гольовий шедевр, здається, сам здивувався, що так може – супертехнічний одиночний дриблінг із невідпорним завершенням. Ще й суперників, хоч ті багато чого «бачили по європах», здивував, що довелося дочекатися перерви, аби прийти до тями. А потім знову все швидко повернулося до банальної розв’язки.

ІНШІ

Про інших, пробачте, мало є що говорити. У кожному матчі могло б повернутися у той чи інший бік, залежно від розташування зірок. Тільки «Верес» здобув перевагу в 2 м’ячі, бо не полінився щодуху включити інтенсивність з перших хвилин матчу, чого потім вистачило, щоб дограти до переможного фінішу. ЛНЗ чітко йдуть, як зазначалося, за графіком: перемога-поразка-перемога-поразка. «Оболонь» вдало підібрала момент з’явитися на цьому шляху, і самі постаралися, не будемо применшувати заслуг «пивоварів». У «Кривбаса» тепер невеликий «нічийний штиль», а «Колос» наразі в УПЛ найкращий фахівець з укладення мирових. У зоні боротьби за виживання («Чорноморець» – «Ворскла», «Лівий берег» – «Інгулець») на чотирьох «змайстрували» один гол. Там кожен м’яч на вагу золота. Попереду двотижнева пауза на матчі збірних. Є час для всіх подумати, а, може, й щось зробити.

КРАЩІ 13-го ТУРУ

Українська прем’єр-ліга склала символічну збірну
13-го туру чемпіонату УПЛ, а також назвала найкращого гравця та найкращого тренера 13-го туру. Традиційно це було зроблено разом з ведучими, експертами, коментаторами УПЛ ТБ та представниками провідних спортивних ЗМІ України.
Кращий тренер 13-го туру – Руслан Ротань («Олександрія»).
Найкращим тренером 13-го туру визнано Руслана Ротаня, який на чолі «Олександрії» розгромив «Карпати» (3:0).
Кращий гравець 13-го туру – Мігель Кампос («Олександрія»).
Найкращим гравцем 13-го туру назвали автора хет-трику у матчі «Олександрія» – «Карпати» – центрального захисника олександрійців Мігеля Кампоса.
До топ-5 гравців також увійшли Віталій Дахновський («Верес»), Кевін («Шахтар»), Безерра («Олександрія») та Максим Механів («Лівий Берег»).
А до топ-3 тренерів – Олег Шандрук («Верес») та Сергій Шищенко («Оболонь»).
За кількістю представників у символічній збірній туру лідирують «Динамо» та «Олександрія», делегувавши про три футболісти. Двох представників має «Шахтар», а «Ворскла», «Верес» і «Лівий Берег» – по одному.
Серед відзначених у збірній туру лише три легіонера – 2 бразильці та один португалець.
Ще одна цікава обставина. Із основи збірної 13-го туру на тепер в основний список збірної України Сергієм Ребровим було внесено три футболіста – Микола Шапаренко, Іван Калюжний та Владислав Ванат.

Символічна збірна 13-го туру УПЛ
Воротар: Максим Механів («Лівий Берег»)
Захисники: Ілля Крупський («Ворскла»), Денис Попов («Динамо»), Мігель Кампос («Олександрія»), Винисиус Тобіас («Шахтар»)
Півзахисники: Віталій Дахновський («Верес»), Микола Шапаренко («Динамо»), Іван Калюжний («Олександрія»), Артем Бондаренко («Шахтар»), Безерра («Олександрія»)
Нападник: Владислав Ванат («Динамо»)
Тренер: Руслан Ротань («Олександрія»).

Володимир СТАРИНСЬКИЙ

Exit mobile version